set. 072010
 

Ja estan enviats a tothom els links per a descarregar les fotos de la tirada TROFEU FESTA MAJOR D’ANDORRA LA VELLA 2010. S’ha enviat un correu a tots els socis i inscrits indicant com ho poden fer. Si algú de vosaltres encara no l’ha rebut, podeu enviar-nos un correu al Club i us el reenviarem!

Algunes mostres del que hi podeu trobar…

Tiradora amb carrabina pneumàtica

Els inicis sota la tutela del pare

A la sala de foc

ag. 082010
 

Ja tenim les classificacions de la pistola gros calibre per modalitats:

 

TROFEU FESTA MAJOR 2010 Nom Cognoms Club Puntuació
SÈNIOR 3A



1r Joan Ma. Martorell Solanella Club de tir Barcelona 537
2n Joan López Martín Club Andorrà de Tir de Precisió 470
3r Agar Rius Juan Club de tir Montsià 469

Manolo Arroyo Anguita Club Andorrà de Tir de Precisió 462
Joaquin Pla Royo Club de tir Montsià 452

Juan Manuel Alonso Aragón Club de tir precisió Terrassa 432

Francesc Pàmies Rabadán Club Andorrà de Tir de Precisió 417

Jesús Giménez Garcia Club Andorrà de Tir de Precisió 413

Francesc Velasco González Club de tir precisió Terrassa 400





SÈNIOR 2A



1r Miguel Mallen Soriano Club de Tir Sabadell 529
2n Marc Bolumar Vall Club de tir Alt Camp – Valls 528
3r Francisco Fernandez López Club de Tir Sabadell 525

Antonio Aguilar Tejeira Club de tir precisió Terrassa 516

Alberto Justiniano Palleja Club de tir Montsià 515

Joan Ignasi Sugrañes Planes Club de tir esportiu Osona 504

Anton Pedrola Garcia Club de tir precisió Terrassa 502

Jordi Torta Belbis Club de tir Montsià 501

Joan Monells López Club de tir esportiu Osona 439

David Arche Pérez Club de tir Alt Camp – Valls 321





SÈNIOR 1A



1r José Miguel Millan Igual Club de tir Montsià 560
2n Juan Vidal Vidal Club de tir Montsià 549
3r Carlos Borràs Capdevila Club de Tir Sabadell 547

Miquel Bel Martí Club de tir Montsià 524

Agustí Rovira Pagà Club de tir Montsià 522

Joan Menoyo Fosas Club de tir precisió Terrassa 514

Francisco Javier Rius Mauri Club de tir Montsià 500





VETERANS



1r Jaume Miret Jansà Club Andorrà de Tir de Precisió 538
2n Salvador Bel Bertomeu Club de tir Montsià 534
3r Salvador Gómez Lorita Club de Tir Sabadell 518

Emilio Tabernero Cuenca Sociedad de tiro Olímpico de Almansa – Albacete 508

Miguel Creus Hernandez Club de tir Barcelona 483

Josep Centelles Casany Club de tir precisió Terrassa 415

Antonio Amorós Martínez Club de tiro de precisión Elche 362





DAMA



1r Paquita Martí Fresquet Club de tir Montsià 480
2n Ana Ma Iglesias Rico Club de tir Alt Camp – Valls 428
3n Pilar Caselles Ramírez Club de tir Alt Camp – Valls 425

Montserrat Brunet Costa Club de tir precisió Terrassa 405

Encarna Sánchez Segura Club de tir precisió Terrassa 392





ag. 082010
 

Ja tenim les classificacions de pistola estàndard per modalitats:

 

TROFEU FESTA MAJOR 2010 Nom Cognoms Club Puntuació
SÈNIOR 3A + DAMA



1r Joan Ma. Martorell Solanella Club de Tir Barcelona 493
2n Joaquin Pla Royo Club de Tir Montsià 491
3r Adrià Querol Valldeperés Club de Tir Montsià 491

Joan López Martín Club Andorrà de Tir de Precisió 485

Roberto Sánchez Boniquet Club de Tir de Precisió Terrassa 484

Francisco Javier Rius Mauri Club de Tir Montsià 484

Paquita Martí Fresquet Club de Tir Montsià 472

Antonio Aguilar Tejeira Club de Tir de Precisió Terrassa 461

Raül González Delgado Club de Tir Montsià 453

José Antonio Real Real Club de Tir de Precisió Terrassa 438

Álvaro Vidal Ginestal Club de Tir de Precisió Terrassa 437

Anna Maria Riu Ferrer Club de Tir Esportiu d’Osona 434

Francesc Velasco González Club de Tir de Precisió Terrassa 430

Juan Manuel Alonso Aragón Club de Tir de Precisió Terrassa 418

Agar Rius Juan Club de Tir Montsià 414

Francesc Jorba Martínez Club de Tir de Precisió Terrassa 350





SÈNIOR 2A



1r Santi Sagués Esteve Club de Tir Martorell 529
2n Jordi Torta Belbis Club de Tir Montsià 503
3r Joan Ignasi Sugrañes Planes Club de Tir Esportiu d’Osona 489

Joan Monells López Club de Tir Esportiu d’Osona 483

Alberto Vidal Ginestal Club de Tir de Precisió Terrassa 474

Alberto Justiniano Palleja Club de Tir Montsià 447





SÈNIOR 1A



1r José Miguel Millan Igual Club de Tir Montsià 540
2n Miquel Bel Martí Club de Tir Montsià 517
3r Agustí Rovira Pagà Club de Tir Montsià 515

Juan Vidal Vidal Club de Tir Montsià 510

Miguel Mallen Soriano Club de Tir Sabadell 485

Carlos Borràs Capdevila Club de Tir Sabadell 484





VETERANS



1r Salvador Bel Bertomeu Club de Tir Montsià 493
2n Jaume Miret Jansà Club Andorrà de Tir de Precisió 453
3a Salvador Gómez Lorita Club de Tir Sabadell 437

Manuel F. Bauza Gómez Club de Tir Barcelona 423

Antonio Amorós Martínez Club Tiro de Precisión Elche 330

Juan Ripoll Club de Tir Montsià 210





ag. 082010
 

Ja tenim les classificacions de carrabina pneumàtica per modalitats:

 





TROFEU FESTA MAJOR 2010 Nom Cognoms Club Puntuació
CADET FEMENÍ



1r Eva Atarés Blesa Club de Tir de Precisió Terrassa 364





JÚNIOR FEMENÍ



1r Marta Vitó Sáez Club de Tir de Precisió Terrassa 370





CADET MASCULÍ



1r Lucas Baltenneck Club Andorrà de Tir de Precisió 291





JÚNIOR MASCULÍ



1r Rubén Recasens Oros Club de Tir de Precisió Terrassa 377
2n Toni Aguilar Hinojosa Club de Tir de Precisió Terrassa 356





DAMA



1r Esther Barrugués Alviñá Club Andorrà de Tir de Precisió 392
2n Mercè Mas Arjant Club de Tir Manresa 372





SÈNIOR 1A



1r Carlos Tajuelo Rodríguez Club Valdeuvas de Valdepeñas 576
2n Eduard González Marco Club de Tir Barcelona 557
3r Jordi Núñez Club de Tir de Precisió Terrassa 553
4r Feliu Campàs Torradeflot Club de Tir Manresa 535





SÈNIOR 2A



1r Marc Vitó Sáez Club de Tir de Precisió Terrassa 580





SÈNIOR 3A



1r Josep Vitó Segura Club de Tir de Precisió Terrassa 507
2n Gerardo Medina Abarca Club de Tir Esportiu Súria 403





VETERANS



1r Josep Ma. Fonoll López Club de Tir de Precisió Terrassa 454
2n Jaume Lladó Codina Club de Tir Esportiu Súria 397
3r Joan Gall Jaenada Club de Tir Esportiu Súria 383





ag. 082010
 

Ja tenim les classificacions de pistola pneumàtica per categories:

 





TROFEU FESTA MAJOR 2010 Nom Cognoms Club Puntuació





JÚNIOR FEMENÍ



1r Esther Santos Mendez Club de Tir de Precisió Terrassa 307










CADET FEMENÍ



1r Laia Monells Riu Club de Tir Esportiu d’Osona 153





CADET MASCULÍ



1r Arnau Puig Davi Club Andorrà de Tir de Precisió 226
2n Roger Puig Davi Club Andorrà de Tir de Precisió 215





JÚNIOR MASCULÍ



1r José Manuel Iglesias Fernandez Club de Tir Barcelona 342
2n Joan Ignasi Sugrañes Camprubí Club de Tir Esportiu d’Osona 297
3r Toni Aguilar Hinojosa Club de Tir de Precisió Terrassa 283

Roger Monells Riu Club de Tir Esportiu d’Osona 225





DAMA



1r Nicole Jubal Osseja Club Sportif 341
2n Maria Queralt Farràs Ribera Club de Tir Esportiu Súria 329
3r Montserrat Brunet Costa Club de Tir de Precisió Terrassa 320

Paquita Martí Fresquet Club de Tir Montsià 306

Ana Ma Herrera Garcia Club de Tir Esportiu Súria 295
SÈNIOR 1A



1r Isidoro Sánchez Vidal Club Andorrà de Tir de Precisió 562
2n José Miguel Millan Igual Club de Tir Montsià 560
3r Carlos Rojas Chico Club de Tir Barcelona 552

Agustí Rovira Pagà Club de Tir Montsià 549

Miquel Bel Martí Club de Tir Montsià 548

Patrick Morlaes Montané Club Andorrà de Tir de Precisió 546

Toni Llorenç Lladós Club Andorrà de Tir de Precisió 544

Gerard Audissou Club Andorrà de Tir de Precisió 539

Carlos Borràs Capdevila Club de Tir Sabadell 538

Xavier Bertran Boix Club Andorrà de Tir de Precisió 537

Enrique Soria González Club de Tir de Precisió Terrassa 535





SÈNIOR 2A



1r Francisco Salinas Cuenca Club de Tir Cambrils 535
2n Joan Ma. Martorell Solanella Club de Tir Barcelona 532
3n Carles Riera Olivella Club de Tir Manresa 531

Santi Sagués Esteve Club de Tir Martorell 522

Juan Vidal Vidal Club de Tir Montsià 521

Roberto Sánchez Boniquet Club de Tir de Precisió Terrassa 519

Joan Monells López Club de Tir Esportiu d’Osona 514

Francisco Javier Rius Mauri Club de Tir Montsià 514

Joan Ignasi Sugrañes Planes Club de Tir Esportiu d’Osona 508

Jordi Torta Belbis Club de Tir Montsià 497
SÈNIOR 3A



1r Joan Palau Tarrés Club de Tir Manresa 533
2r Miguel Mallen Soriano Club de Tir Sabadell 528
3r Álvaro Vidal Ginestal Club de Tir de Precisió Terrassa 525

Franc Baltenneck Club Andorrà de Tir de Precisió 523

Joaquin Pla Royo Club de Tir Montsià 518

Antonio Aguilar Tejeira Club de Tir de Precisió Terrassa 513

Raül González Delgado Club de Tir Montsià 513

Adrià Querol Valldeperés Club de Tir Montsià 507

Alberto Vidal Ginestal Club de Tir de Precisió Terrassa 484

José Antonio Real Real Club de Tir de Precisió Terrassa 478

Josep Lluís Alcántara López Club de Tir Barcelona 472

Francesc Velasco González Club de Tir de Precisió Terrassa 469

Josep Perarnau Orriols Club de Tir Manresa 464

Christian Fernandez Guijarro Club Andorrà de Tir de Precisió 454

Agar Rius Juan Club de Tir Montsià 453
VETERANS



1r Salvador Bel Bertomeu Club de Tir Montsià 543
2n Guy Jubal Osseja Club Sportif 535
3r Josep Bertran Lorente Club de Tir Esportiu Súria 527

Emilio Tabernero Cuenca Sociedad de Tiro Olímpico de Almansa – Albacete 517

Bartolomé Molero Molina Club de Tir Manresa 514

Josep Ma. Fonoll López Club de Tir de Precisió Terrassa 494

Salvador Méndez Garcia Club de Tir Barcelona 458

Miguel Creus Hernandez Club de Tir Barcelona 433

Salvador Gómez Lorita Club de Tir Sabadell 427





ag. 042010
 

Els horaris per als participants en la prova de Pistola Gros Calibre són:

 

P. GROS CALIBRE – TIRADA 1

DIA 07-08-10 HORA 17:00
LLOC PARTICIPANTS
1.- Antonio Aguilar Tejeira
2.- Joan Monells López
3.- David Arche Pérez
4.- Salvador Bel Bertomeu
5.- Agar Rius Juan
6.- Ricardo Villar Ribera
7.- Juan Manuel Alonso Aragón
8.- Marc Bolumar Vall
9.- Miquel Bel Martí
10.- Carlos Borràs Capdevila
11.- Joan Ma. Martorell Solanella
12.- Alberto Justiniano Palleja
13.- Francesc Velasco González
P. GROS CALIBRE – TIRADA 2

DIA 07-08-10 HORA 19:00
LLOC PARTICIPANTS
1.- Francisco Fernandez López
2.- Montserrat Brunet Costa
3.- Ana Ma.
Iglesias Rico
4.- Paquita Martí Fresquet
5.- Antonio Amorós Martínez
6.- Josep Centelles Casany
7.- Pilar Caselles Ramírez
8.- Xavier Llorente Puigdellívol
9.- Joan Menoyo Fosas
10.- José Miguel Millan Igual
11.- Miguel Mallen Soriano
12.- Salvador Gómez Lorita
13.- Joaquin Pla Arroyo
P. GROS CALIBRE – TIRADA 3

DIA 08-08-10 HORA 09:00
LLOC PARTICIPANTS
1.- Adrià Querol Valldeperés
2.- Emilio Tabernero Cuenca
3.- Francisco Javier Rius Mauri
4.- Anton Pedrola Garcia
5.- Agustí Rovira Pagà
6.-

7.- Joan Ignasi Sugrañes Planes
8.- Jordi Torta Belbis
9.- Miguel Creus Hernandez
10.- Juan Vidal Vidal
11.- Encarna Sánchez Segura
12.- Joan Rafecas Jané
13.-

Si voleu descarregar una versió en PDF per a imprimir, ho podeu fer aquí

ag. 042010
 

Els horaris per als participants en la prova de Pistola Estàndard són:

 

P. ESTÀNDARD – TIRADA 1

DIA 07-08-10 HORA 09:00
LLOC PARTICIPANTS
1.- Joan López Martín
2.- Javier Peláez Casal
3.- Jaume Miret Jansà
4.- José Miguel Millan Igual
5.- Álvaro Vidal Ginestal
6.- Antonio Amorós Martínez
7.- Francisco Javier Rius Mauri
8.- Joan Monells López
9.- Ignasi Puig Cusiné
10.- Juan Vidal Vidal
11.- Joan Ma. Martorell Solanella
12.- Carlos Borràs Capdevila
13.- Santi Sagués Esteve
P. ESTÀNDARD – TIRADA 2

DIA 07-08-10 HORA 11:00
LLOC PARTICIPANTS
1.- Juan Manuel Alonso Aragón
2.- Paquita Martí Fresquet
3.- Miguel Mallen Soriano
4.- Francesc Jorba Martínez
5.- Ricardo Villar Ribera
6.- Agar Rius Juan
7.- Salvador Bel Bertomeu
8.- Alberto Vidal Ginestal
9.- Adrià Querol Valldeperés
10.- Anna Maria Riu Ferrer
11.- Jordi Torta Belbis
12.- José Antonio Real Real
13.- Agustí Rovira Pagà
P. ESTÀNDARD – TIRADA 3

DIA 07-08-10 HORA 15:00
LLOC PARTICIPANTS
1.-

2.- Juan Ripoll
3.- Roberto Sánchez Boniquet
4.- Joan Ignasi Sugrañes Planes
5.- Joaquin Pla Arroyo
6.- Francesc Velasco González
7.- Miquel Bel Martí
8.- Alberto Justiniano Palleja
9.- Raül González Delgado
10.- Manuel F. Bauza Gómez
11.- Antonio Aguilar Tejeira
12.- Salvador Gómez Lorita
13.-

Si voleu descarregar una versió en PDF per a imprimir, ho podeu fer aquí

ag. 042010
 

Com cada any, aquesta edició del Trofeu Festa Major d’Andorra la Vella 2010 es caracteritzarà per una sala d’aire sense llocs de tir ni horaris establerts, el que s’anomena NON STOP: Tan aviat com arribin els tiradors, recolliran les seves dianes i procediran a ocupar un dels llocs que hi hagi lliure a la sala d’aire. Amb permanent rotació de tiradors.

S’estableixen uns horaris per a la sala:

Dissabte de les 9 a les 13h i de les 15 a les 21h.
Diumenge de les 9 a les 12h.

Fora d’aquests horaris no es permetrà l’estada de cap tirador a la sala. Cada tirador haurà de ser conscient del temps real de què disposa en accedir a la sala amb les dianes i el lloc atorgat. Esperem que això permeti una major agilitat en el recompte de punts i les llistes de vencedors.

A la sala es prega el màxim silenci i limitar les entrades i sortides innecessàries.

ag. 042010
 

Un cop tancades definitivament les llistes de participants, podem anunciar que la tirada del Trofeu Festa Major d’Andorra la Vella, edició 2010 serà la més concorreguda de les que es recorden.

Finalment comptarem amb la representació dels següents Clubs:

Club Andorrà de Tir de Precisió (18 tiradors participant en 20 modalitats)
Club de Tir Alt Camp – Valls (5 tiradors participant en 5 modalitats)
Club de Tir Barcelona (9 tiradors participant en 12 modalitats)
Club de Tir Cambrils (1 tirador participant en 1 modalitat)
Club de Tir de Precisió Terrassa (19 tiradors participant en 29 modalitats)
Club de Tir Esportiu d’Osona (3 tiradors participant en 7 modalitats)
Club de Tir Esportiu Súria (6 tiradors participant en 6 modalitats)
Club de Tir Manresa (7 tiradors participant en 8 modalitats)
Club de Tir Martorell (1 tirador participant en 1 modalitats)
Club de Tir Montsià (14 tiradors participant en 38 modalitats)
Club de Tir Sabadell (4 tiradors participant en 10 modalitats)
Club Tiro de Precisión Elche (1 tirador participant en 2 modalitats)
Club Valdeuvas de Valdepeñas (1 tirador participant en 1 modalitat)
Osseja Club Sportif (2 tiradors participants en 2 modalitats)
Sociedad de Tiro Olímpico de Almansa – Albacete (1 tirador participant en 2 modalitats)

Un total de 92 tiradors competint en 143 proves. No està gens malament!

Trobem a faltar Clubs amics que aquest any sembla que no podran enviar cap representació… Potser en la propera edició!

jul. 292010
 

Enguany les inscripcions estan avançant a molt bon ritme, de fet estem a punt d’arribar al màxim d’inscrits pel que fa al tir de foc (estàndard i gros calibre), tot hi que encara queden algunes (poques) places. Per a la pistola i carrabina d’aire encara tenim marge, o sigui que no cal patir.

Actualment, a 1 dia de la finalització del termini de recepció d’inscripcions, tenim inscrits tiradors dels següents clubs:

Club Andorrà de Tir de Precisió
Club de Tir Alt Camp – Valls
Club de Tir Barcelona
Club de Tir Cambrils
Club de Tir de Precisió Terrassa
Club de Tir Manresa
Club de Tir Martorell
Club de Tir Montsià
Club de Tir Sabadell
Club Tiro de Precisión Elche
Club Valdeuvas de Valdepeñas
Osseja Club Sportif
Sociedad de Tiro Olímpico de Almansa – Albacete

Ens consta que hi ha com a mínim un parell de Clubs més que estan pendents d’enviar-nos el llistat de participants… No sé si batrem récords, però que serem una bona colla, això segur!

Aprofitem per informar a tots els tiradors que en aquesta ocasió no serà imprescindible portar els diners en metàl·lic per a formalitzar les inscripcions, comprar qualsevol pin, camiseta o consumició, ja que recentment hem incorporat una màquina per facilitar el pagament amb targetes de crèdit. Estem impacients per a reunir-nos tots plegats!